Sestdien, 8. septembrī Rīgā Latvijas simtgades svinību ietvaros notiks lielpasākums “Lauki ienāk pilsētā”. Diena sāksies ar lauksaimniecības tehnikas parādi, kurā no Rīgas Motormuzeja cauri galvaspilsētai uz 11. novembra krastmalu dosies vēsturiskais un mūslaiku lauksaimniecības transports, parādot tehnikas attīstību Latvijā 100 gadu laikā. Pirms tam tehniku varēs apskatīt pie Rīgas Motormuzeja S. Eizenšteina iela 8 laikā no 8:30 līdz 10:00, savukārt no 10:30 līdz 11:00 norisināsies parāde. Tajā piedalīsies ap 50 tehnikas vienību – traktori, smagās mašīnas u.c., arī īpašais simtgades traktors.

Parādē dosies vēsturiskā lauksaimniecības tehnika, kas izmantota lauku apstrādei Latvijā pagājušā gadsimta 30. gados, kā arī kolhozos – smagā kravas tehnika, kas bija sastopama mehāniskajās darbnīcās, un vieglās automašīnas ar kādām savulaik braukuši padomju laika lauksaimniecības speciālisti. Būs apskatāmas interesantas mūsdienu tehnikas vienības: “Parādē piedalīsies graudu audzēšanas tehnika, Latvijā vienīgā iesala transporta cisterna, zaļās masas smalcinātājs, kurš ir spējīgs “apēst” līdz pat 4000 kg kukurūzas minūte un, protams, visa veida transports produkcijas pārvadāšanai, lai mēs visi varētu baudīt to, ko saimnieki izaudzējuši,” stāsta “Lauki ienāk pilsētā” Tehnikas nozares pārzinis Jānis Kažotnieks

10:30 braucienam startu dos zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks. Pēc parādes daļa no tehnikas vienībām būs apskatāmas visas dienas garumā 11. novembra krastmalā.

Parādes rīkošanā piedalās:
Rīgas Motormuzejs, Latvijas Antīko automobiļu klubs, SIA “Agrimatco Latvia”, SIA “Baltic Agro”, KS “Baltijas Dārzeņi”, SIA “DOJUS Latvija” SIA “Dotnuva Baltic”, SIA “Konekesko Latvija”, LPKS “Latraps”, SIA “Lytagra”,“MTZ Serviss”, SIA “Moller Auto Latvia”, LPKS “VAKS”, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra,

Pasākuma ”Lauki ienāk pilsētā” varēs iepazīst nozīmīgākās lauksaimniecības nozares, produktus, pakalpojumus un ar lauksaimniecību saistītas izglītības iestādes, kopā veidojot stāstu par Latvijas lauku vēsturi un mūsdienīgu saimniekošanu un dzīvi laukos.

Ikvienā no pārstāvētajām jomām katrs pats varēs pamēģināt, piedalīties, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Būs iespējams piedalīties produktu tapšanā – uzzināt, kā rodas piens, top maize, kas nes medu. Šī ir iespēja pašā Rīgas centrā ieraudzīt īstas graudu kaltes un 7 m augstu graudu glabāšanas torni, izpētīt traktoru, iekāpt kombainā un apskatīt mājlopus.

Pasākuma rīkotāji īpaši aicina jauniešus no pilsētām un reģioniem izzināt lauksaimniecības izglītības iestāžu piedāvājumu, kas paver plašas iespējas ražīgi strādāt un ienesīgi saimniekot Latvijas laukos.

Pasākumu organizē Zemkopības ministrija un Nodibinājums „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai”, piedaloties zemnieku saimniecībām, lauksaimniecības uzņēmumiem, valsts institūcijām, izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām. Rīkotāji aicina ikvienu 8. septembrī doties uz 11. novembra krastmalu un kopā svinēt mūsu simtgades svētkus!

Pasākums apmeklētājiem ir bez ieejas maksas.