“Lauku ceļotājs” šajā nedēļas nogalē – 8. septermbrī no 10.00 – 20.00 Rīgā, Krastmalā piedalīsies Latvijas simtgadei veltītā lielpasākumā “Lauki ienāk pilsētā”. Atnāciet! Pie mums būs Laimes rats ar atjautības jautājumiem par ceļošanu ar mazākām un lielākām balvām, Latvijas valstiskuma ceļu karte un maršruti, Vēsturiskā agro-mantojuma karte, būs skaistas lauku kartiņas, kuras ar Latvijas pasta palīdzību, mums kaimiņos, varēsiet nosūtīt draugiem kaut visā pasaulē!

Kā nelielu velti Latvijai 100 gadu jubilejā „Lauku ceļotājs” sagatavojis informatīvu materiālu par to, kā esam ceļojuši iepriekšējos laikos – 100+gados.

Pirmajā mirklī šķiet, ka laikā starp divām revolūcijām un Pirmo pasaules karu cilvēkiem ir bijušas citas prioritātes un ceļojumi nav bijuši ikdienas „darba kārtības” jautājums, taču tieši tad ir tapuši mūsdienās pazīstami tūrisma objekti, ir iznākuši tūrisma ceļveži un kartes, dibinātas tūrisma biedrības, izdoti regulāri preses izdevumi, darbojušies populāri kūrorti, un, neskatoties uz salīdzinoši ierobežotām transporta iespējām, ceļojumi noritējuši, sākot no Kurzemes piekrastes līdz pat Rāznas ezeram un vēl tālākiem Latvijas nostūriem. Šobrīd ir savākts bagātīgs faktu un foto materiāls, un šajā procesā saņēmām lielu atbalstu no tūrisma informācijas centriem – paldies! Rezultātā ir tapis  materiāls, kur ļoti koncentrētā veidā tiek atspoguļoti interesanti fakti par Latvijas tūrisma vēsturi simts gadu griezumā.

Izdevuma vienā pusē atrodama Latvijas karte ar populārām tūrisma vietām vēstures kontekstā, bet otrā pusē – dažādi ar ceļošanu saistīti fakti, sākot no aizvēstures līdz mūsdienām, kā arī īss „Lauku ceļotāja” darbības vēsturiskais apskats. Izdevums nepretendē uz akadēmiska vēstures materiāla statusu, taču aicina ikvienam izpētīt savas dzimtas, pagasta, novada vai pat reģiona ceļošanas un tūrisma vēsturi.

Karte izdota latviešu valodā. Pieejama lejupielādējot pdf formātā https://www.celotajs.lv/lv/p/view/LVturisms100_karte . Vai drukātā versijā to pirmo reizi saņemt varēs pasākumā “Lauki ienāk pilsētā” 8. septembrī no 10.00 – 20.00 Rīgā, Krastmalā https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/827  “Lauku ceļotāja” stendā. Atnāciet! Pie mums būs Laimes rats ar atjautības jautājumiem par ceļošanu ar mazākām un lielākām balvām, Latvijas valstiskuma ceļu karte un maršruti, Vēsturiskā agro-mantojuma karte, būs skaistas lauku kartiņas, kuras ar Latvijas pasta palīdzību, mums kaimiņos, varēsiet nosūtīt draugiem kaut visā pasaulē!