Kristaps Ceplis,
Mežsaimniecības nozares pārzinis:

– Ar saukli Mežs – Latvijas zaļais zelts krastmalā parādīsim mūsu mežus un mežu nozari. Apmeklētājiem tiks piedāvāts plašs norišu klāsts, lai piedzīvotu mežu daudzveidību. Parādīsim jaunaudzi jeb to, ar ko mežs sākas. Jaunaudze nav vienkārši haotiski saauguši koki, tie ir pareizi jāizvēlas, jāstāda un jākopj, lai mežs būtu produktīvs. Par to varēs saņemt arī profesionāļu konsultācijas no nozares organizācijām. Interesenti varēs izmēģināt stādīšanas simulatoru – skujkoku ietvaru stādu stādīšanu, izmantojot īpašus stādstobrus, kas ievērojami atvieglo un paātrina meža atjaunošanas procesu.

Vairāki zinātniskie institūti, kas pēta koksnes materiāla un tā tehnoloģiskās apstrādes iespējas, rādīs, ko un kā ražo no koka. Darbībā tiks demonstrēti mūsdienīgie programmējamie darbgaldi CNC, kā arī lāzergravēšanas iekārta. Bērniem noteikti patiks koka spēles. Koksnes ķīmijas institūts atgādinās, ka no koka var izgatavot ne tikai mēbeles un mājas, tas ir nepieciešams arī pārtikā, auduma ražošanā, automašīnu apdarē un pat kosmosa tehnoloģijās. Redzēsim tos produktus, kas tiek ražoti Latvijā. Arī būvniecības jomā top daudz eksportēti objekti, piemēram, guļbūves, lapenes, koka estrādes. Latvijā jau ir gana pierasti mazie koka skrejriteņi, kas palīdz bērniem iemācīties noturēt līdzsvaru, bet pasākuma laikā tiem līdzās redzēsim arī Latvijas zīmola Materia bikes pieaugušo velosipēdus, kas darināti no koka. Savukārt Latvijas zaļā josta Papīra ceļā rādīs papīra otrreizējās pārstrādes iespējas, kur varēs iesaistīties arī apmeklētāji.

Tāpat krastmalā būs sastopami mednieki, jo arī bez viņiem mūsu mežu apsaimniekošana nav iedomājama. Mednieki stāstīs par medību procesu, demonstrēs aksesuārus un vadīs aktivitāšu darbnīcas bērniem.

Varēsim vērot arī Ogres tehnikuma audzēkņus darbā ar mežkopības instrumentiem un mežu tehniku. Tāpat būs iespēja apskatīt ugunsdzēsības tehniku, jo arī tai ir liela nozīme mežu drošībā.