Andris Plīkša,
Lopkopības nozares pārzinis:

– Pasākumā varēs redzēt gan seno laiku, gan modernās lopkopības iekārtas. Būs dažādas uzpariktes, aprīkojums, ko senāk izmantoja siera, piena un krējuma iegūšanai, apstrādei – gan mazāka, gan lielāka izmēra ražošanai. Būs redzama Piena muzeja ekspozīcija, kurā interesenti paši varēs mēģināt separēt pienu, kā arī govs mulāža, ko varēs arī slaukt! Turpat blakus atradīsies modernie slaukšanas roboti un saimniecībās plaši izmantotie roboti, kas piestumj govīm barību klāt.

Lopkopības stendā būs arī Pārtikas un veterinārais dienests, kas stāstīs un rādīs noderīgo par dzīvnieku veterināro uzraudzību, kā arī par pārtikas nekaitīgumu un drošību.

Tāpat krastmalā būs dažādu šķirņu truši, vistas, tītari, kazas, aitas un gaļas liellopi, kā arī degustācijas, konkursi un izglītojoša informācija par produktiem. Divas reizes būs iespēja sekot līdzi zirgu apkalšanai, izmantojot gan seno laiku ēzi, gan mūsdienīgo elektrisko.

Tāpat krastmalā būs arī inkubatori, kuros audzē cāļus, kā arī paralēli varēs izmantot digitālās brilles, kas ļaus vērot, kā cāļi uzvedas novietnēs, inkubējas un šķilas. Savukārt cūkkopības nozare piedāvās salmu baseinu, pa kuru droši varēs lēkāt bērni, būs foto stūrītis un iespēja veidot cūciņas no plastilīna.