Māra Bisniece,
Dārzkopības nozares pārzine:

– Pasākumā piedalīsies vairākas zemnieku saimniecības un uzņēmumi, lai parādītu, cik daudzveidīga ir augļu un dārzeņu produkcija Latvijā. Redzēsim, cik skaista un krāšņa ir tā produkcija, ko audzē un pārstrādā Latvijā, tātad – arī vīni, čipsi, sukādes u.tml. Redzēsim plašu daudzveidības, izdomas, garšu un smaržu kolekciju! Piemēram, SIA Letis ir vislielākais un skaistākais salātu sortiments Latvijā. Lielveikalos bieži vien redzam pavisam nelielu piedāvājumu no tā, ko audzē dažādās saimniecībās, krastmalā būs arī Latvijai netipiski dārzeņi – krāsainie burkāni, saldā kukurūza, brokoļi. Būs arī dažu dārzeņu degustācijas iespējas. Varēsiet aprunāties arī ar pašiem saimniekiem. Būs apskatāms arī 16 m garais burkānu kombains, kas strādā Ezerkauliņu laukos, kā arī iespēja interaktīvi vērot dārzeņu novākšanu. Varēs redzēt un aptaustīt arī kūdras blokus, ko izceļ no purviem!

Tāpat redzēsim, cik daudz dažādu profesiju ir saistītas ar šo nozari – gan radošas, gan praktiskas, būs karvinga demonstrācijas jeb dārzeņu izgrebšanas māksla.

Bērnus aicinās koka kastīšu darbnīca, kur tapušās kastītes pēc tam varēs arī izmantot sēšanai. Būs divi fotostūrīši – fotosienas. Stendos būs pieejami materiāli gan par dārzeņu un augļu slimībām, gan uzturvērtību. Tāpat centrālajā teltī ir paredzēts izveidot kopīgu tēlu no ziediem, augļiem un dārzeņiem profesionālu floristu vadībā.