Gustavs Norkārklis,
Bioloģiskās lauksaimniecības nozares pārzinis:

– Bioloģiskās lauksaimniecības pirmsākumi Latvijā sakņojas pagājušā gadsimta 90. gados, kad neliela grupiņa entuziastu ar agronomu Imantu Heinacki priekšgalā sāka eksperimentēt ar biodinamiskajiem preparātiem un īstenot biodinamiskās lauksaimniecības principus pirmajā mācību saimniecībā Izriedes Liepājas pusē. Kopš tā laika bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā ir attīstījusies gana straujiem soļiem. No 39 bioloģiskajām saimniecībām 2001. gadā līdz 4410 bioloģiskajām saimniecībām, pārstrādes uzņēmumiem un tirdzniecības uzņēmumiem šogad. 2018. gadā 14 % no visas lauksaimniecībā izmantojamās zemes ir bioloģiski sertificēta!

Gadsimtiem Latvijas lauku cilvēku vērtība ir bijusi zeme un tās apsaimniekošana saskaņā ar dabas procesiem – ar šādu frāzi sākas Zaļās lapiņas stāsts – ilustrācija par bioloģiskās lauksaimniecības vēsturi Latvijā, ar kuru ikviens interesents varēs iepazīties pasākumā. Tāpat būs meistarklases, erudīcijas spēle, rodošās darbnīcas, degustācijas un tikšanās ar bioloģiskajiem lauksaimniekiem.

ZS Ķelmēni saimnieks Juris Paulovičs stāstīs par bioloģisko rudzu audzēšanu un maizes cepšanu, ļaus iemēģināt roku graudu malšanā. Kopā ar Evitu un Brigitu Lūkinām no ZS Ozoliņi un ZS Kurmīši saimnieku Ivaru Geibu būs iespēja pagatavot savu bioloģisko tēju. Biškopis Andrejs Briedis atklās biškopības noslēpumus un rādīs, kā izgatavot pārtikas iepakojumu, izmantojot bišu vasku. ZS Mazie Gavari saimnieka Jāņa Gavara vadībā sacentīsimies šī gada raženo ķirbju celšanā un pēc tam baudīsim šefpavāru Ērika Dreibanta un Ingmāra Ladiga gardos ēdienus. Brokastu pārslu ražotājs Milzu! gādās, lai pasākuma mazākajiem apmeklētājiem zīmēšana ķīpās būtu īsts piedzīvojums! Rīgas improvizācijas teātra aktieris Marģers Jānis Majors dienai piešķirs patīkamu un atraktīvu gaisotni.